Zeptali jsme se lyžařského instruktora a dvojnásobného mistra republiky v akrobatickém lyžování Filipa Zemana na to, jak u dětí s lyžováním nejlépe začít. A jeho odpověď vás možná překvapí – prý je ideální začít doma v obýváku!

Zeptali jsme se lyžařského instruktora a dvojnásobného mistra republiky v akrobatickém lyžování Filipa Zemana na to, jak u dětí s lyžováním nejlépe začít. A jeho odpověď vás možná překvapí – prý je ideální začít doma v obýváku!
Lyžování se věnuje celá vaše rodina, ale ani jeden z vás není žádný závodník, a tak se raději držíte v „nižších polohách“? Buďte bez obav, v Alpách si to užije i začátečník.
Vyrazit do hor na lyže neznamená pokaždé jen klasiku na sjezdovkách či běžkách. Stále větší oblibu si získává skialpinismus. Názvem tato disciplína sice evokuje prostředí zasněžených velehor, ale tak to není.
Lanovkou nahoru, po sjezdovce dolů. To je obvyklý způsob zimních lyžařských radovánek, jak ho zná většina těch, kdo holdují lyžím. Kdo chce ale zažít trochu jiné lyžování, zvolí skialpinismus. Čím se liší od toho sjezdového?
Každý, kdo rád lyžuje a pak se časem stane rodičem, se těší, až bude moct svého potomka naučit to, co má sám tak rád. Kdy ale dítě na lyže postavit poprvé? Jaké vybavení pořídit? A spolehnout se na školičku, či nikoliv?
Chtěli byste patřit k těm, kdo krotí snowboardové prkno ve sněhu, ať už na upravených sjezdovkách, nebo ve volném terénu? Jenže žádný začátek není snadný a platí to i o snowboardingu. A jako v mnoha jiných případech, kdy poznáváme něco nového, se hodí každá dobrá rada.
Když se řekne lyžování, představíme si pohodlné přezkáče a nabroušené kovové hrany na lyžích. Je téměř jisté, že „prkna“ prvních českých lyžařů byste si na nohy připevnit nechtěli.
Zima je za dveřmi a s ní i všechny kratochvíle, které s sebou přináší. Včetně lyžování. Pokud se chystáte vyrazit na hory na lyžovačku i s dětmi, je samozřejmostí jim zajistit kvalitní vybavení, tedy lyže, boty, hůlky a oblečení, ale snad ještě důležitější je mít na paměti bezpečnost a ochranu svých ratolestí. Takže nezbytnou výbavou na sjezdovkách je helma a chránič páteře, tzv. páteřák.
Hýbejte se s námi, překonejte sami sebe a vyhrajte. Každý pohyb se počítá. #zdravypohybmojevyhra
Lyžování by mělo být zábava, nikoliv otravná povinnost. Jakkoliv se tedy nemůžete dočkat, až budete společně s dítkem svištět ze svahu, dopřejte mu na učení dostatek času a obrňte se svatou trpělivostí. Začněte hrátkami na sněhu, klouzáním a bobováním a teprve pak přejděte nenásilně k lyžičkám.
Dejte si záležet na výběru prvních lyží a lyžařského vybavení, dopřejte si na výuku dostatek času a buďte trpěliví. Vždyť lyžování má být především zábava!
Cítíte se stále ve spěchu a pod tlakem? Mindfulness vám pomůže zpomalit, snížit stres a více si užívat přítomný okamžik. Přečtěte si článek, a naučíte se jednoduché techniky, které zlepší váš každodenní život.
Jak sociální sítě ovlivňují psychiku a sebevědomí? Komunikace, zábava i sebeprezentace, ale také tlak a obavy z hodnocení druhých. Proč jsou lajky tak důležité? A jak dobře zvládat dopady online světa?
Hubnutí může zlepšit nejen fyzické zdraví, ale psychickou pohodu. Jsou tu ale i rizika, jako je tlak na vlastní dokonalost nebo poruchy příjmu potravy. Jak hubnout zdravě a udržet si duševní rovnováhu?
Proč některé děti neumějí vyslovit hlásku L nebo si „šlapou na jazyk“? Kdy je potřeba vyhledat logopeda? V rozhovoru odpovídá Mgr. Barbora Richtrová, předsedkyně Asociace klinických logopedů.
O nákazách a nebezpečí, které hrozí po přisátí klíšťat, slyšíte jistě ze všech stran. Vědci však před nedávnem otevřeli odbornou diskusi o zcela novém riziku.
Po zimě tělo volá po čerstvých vitamínech a lehčí stravě. Pojďme oživit náš jídelníček jarními bylinkami a sezónní zeleninou. Přinášíme tři skvělé recepty, které vám dodají energii, zdraví a dobrou náladu.