Rakovina je onemocnění, kterého se každý z nás oprávněně obává. Existují ale způsoby, jak snížit riziko jejího vzniku. Klíčem je prevence a my se podrobně podíváme na to, jak může pojišťovna 211 pomoci.

Rakovina je onemocnění, kterého se každý z nás oprávněně obává. Existují ale způsoby, jak snížit riziko jejího vzniku. Klíčem je prevence a my se podrobně podíváme na to, jak může pojišťovna 211 pomoci.
Tématem nového podcastu Zdraví v kostce je lidský papilomavirus (HPV), který je spojován se sexuálně přenosnou infekcí. V životě se s ní potká až 80 % žen a mužů.
Ještě před rokem 2022 bylo toto onemocnění v České republice zcela ojedinělé, a to i díky povinnému očkování. Proč je tedy teď raketově na vzestupu?
Očkování je klíčovým prvkem zdravotní péče. V boji proti infekčním onemocněním hraje zásadní roli. Proč se nechat očkovat a jak zažádat o příspěvek?
Díváte se na prevenci komplexně? Máte zdravý životní styl, jíte zdravě, dostatečně se hýbáte a co ještě? Nezapomeňte na důležitou součást zdravotní prevence. Tou je očkování. Příspěvek pro rodinu je až 8 000 Kč.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.
Proč vám lékaři v pediatrických ambulancích doporučují kromě povinného očkování i volitelné vakcíny? Jaký je rozdíl mezi očkováním dětí, které je zahrnuto v povinném schématu, a volitelným očkováním?
Kromě povinného očkování dnes můžeme na základě doporučení dětského lékaře děti očkovat celou řadou výběrových vakcín. Pár otázek kolem očkování pro vás zodpovíme v tomto článku.
Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Přesto se prevenci, jež je účinnou cestou, jak chránit své zdraví a mnohdy si i zachránit život, stále dostatečně nevěnujeme.
S očkováním proti klíšťové encefalitidě bychom vzhledem k tomu, že v České republice je každoročně nejvíc nakažených v rámci Evropské unie, rozhodně neměli váhat. Na zimu čekat nemusíme.
Na zdravotní péči a prevenci u svého dítěte začnete myslet ihned po jeho narození a nejspíš nikdy nepřestanete. O zajímavých otázkách přístupu ke zdraví dětí hovoří v podcastu dětská lékařka Alena Šebková.
Cítíte se stále ve spěchu a pod tlakem? Mindfulness vám pomůže zpomalit, snížit stres a více si užívat přítomný okamžik. Přečtěte si článek, a naučíte se jednoduché techniky, které zlepší váš každodenní život.
Jak sociální sítě ovlivňují psychiku a sebevědomí? Komunikace, zábava i sebeprezentace, ale také tlak a obavy z hodnocení druhých. Proč jsou lajky tak důležité? A jak dobře zvládat dopady online světa?
Hubnutí může zlepšit nejen fyzické zdraví, ale psychickou pohodu. Jsou tu ale i rizika, jako je tlak na vlastní dokonalost nebo poruchy příjmu potravy. Jak hubnout zdravě a udržet si duševní rovnováhu?
Proč některé děti neumějí vyslovit hlásku L nebo si „šlapou na jazyk“? Kdy je potřeba vyhledat logopeda? V rozhovoru odpovídá Mgr. Barbora Richtrová, předsedkyně Asociace klinických logopedů.
O nákazách a nebezpečí, které hrozí po přisátí klíšťat, slyšíte jistě ze všech stran. Vědci však před nedávnem otevřeli odbornou diskusi o zcela novém riziku.
Po zimě tělo volá po čerstvých vitamínech a lehčí stravě. Pojďme oživit náš jídelníček jarními bylinkami a sezónní zeleninou. Přinášíme tři skvělé recepty, které vám dodají energii, zdraví a dobrou náladu.