„Časté záchvaty vzteku u dětí ve věku mezi dvěma a šesti lety jsou vlastně zcela pochopitelné,“ říká v rozhovoru Eva Nedbalová, PhD, která přeložila do češtiny populární knihu španělské autorky Míriam Tirado „Dětský vztek“.
„Časté záchvaty vzteku u dětí ve věku mezi dvěma a šesti lety jsou vlastně zcela pochopitelné,“ říká v rozhovoru Eva Nedbalová, PhD, která přeložila do češtiny populární knihu španělské autorky Míriam Tirado „Dětský vztek“.
Přicházejí letní prázdniny, nastává čas hlídacích babiček a tetiček, ale také letních táborů a kempů. Možná bude vaše dítě poprvé mimo domov. Jak to zvládnout?
Rozhodnutí vstoupit do terapie může být pro mnohé z nás náročné. Zvlášť pokud máme o jejím průběhu nějaké pochybnosti, které v nás mohou vzbuzovat nejistotu a obavy. Co nám pomůže s jejich překonáním?
Jak přistupovat k léčbě deprese či závislosti? O otázkách souvisejících s péčí o duševní zdraví mluví v dalším dílu pořadu Zdraví v kostce profesor Ján Praško z Centra duševní rehabilitace v Berouně.
Zatímco některé děti se cíleně snaží odlišit, jiné by daly cokoli za to, aby vypadaly stejně jako ostatní: aby neměly ten velký předkus, odstáté uši nebo jizvy v obličeji…
„Pokud dětem zpíváme, vytváříme tím silné emocionální pouto,“ říká v rozhovoru Barbora Klárová, spisovatelka, zpěvačka a autorka Jasmínových ukolébavek.
Svět psychoterapie se může zdát rozsáhlý a zpočátku nepřehledný. Vzhledem k tomu, že je k dispozici tolik druhů psychoterapie, možná si nejste jistí, kterým směrem se vydat.
Když máte psychické obtíže a hledáte pomoc, je rozhodující nalézt takový typ terapie, který bude vhodný k řešení vašeho problému. Velkou pomocí je v mnoha ohledech online terapie. Jak probíhá?
Náš mozek nám někdy dovede připravit mnohá překvapení. Jednou z velmi častých záludností jsou fobie, vznikající z neadekvátního pocitu strachu nebo pocitu úzkosti. Měli bychom jim věnovat pozornost.
Co vás vlastně čeká, když se rozhodnete řešit své duševní zdraví s odborníkem? Na co je dobré se připravit a co byste si měli dopředu promyslet před prvním setkáním?
Přinášíme vám rozhovor se spoluzakladatelem a garantem projektu MINDWELL, jehož obsah vás bude velmi zajímat, pokud míváte deprese, jste pod tlakem stresu a paniky. Je tu nová cesta k vyrovnanosti.
„U dětí předškolního věku je důležité zaměřit se na aktivity, které přirozeně rozvíjejí pohybové schopnosti,“ říká v rozhovoru Lucie Ruterlová, zakladatelka Školky v pohybu.
Hygiena nejen rukou je v sychravém podzimním období zásadní, abychom předcházeli virózám. Naučit děti správným hygienickým návykům je však výzvou, která vyžaduje trpělivost i kreativitu.
Znáte okru? Je to zelenina, která si zaslouží místo ve vaší kuchyni. Má přezdívku „dámské prsty“. To zní trochu tajemně, ale věřte, že okra je plná překvapení a obohatí váš jídelníček o zdravé a chutné možnosti.
Hypofýza, známá jako podvěsek mozkový, je drobná endokrinní žláza v dolní části mozku. I přes svou malou velikost, přibližně jako hrášek, je důležitá pro regulaci mnoha životně důležitých funkcí našeho těla.
Bezpečí miminka na prvním místě! Vybrali jsme pro vás pár vychytávek, které vám usnadní těhotenství a ochrání váš poklad, jenž nosíte pod srdcem.
Podívejme se na křen, jehož ostře pálivá chuť vám rozproudí krev a v našich zemích je známý po staletí. Víte ale, jaké další zdravotní benefity přináší? Dnes si přečtěte o jeho roli v přírodní medicíně.