„Zdraví si většinou začneme vážit až tehdy, když o něj přijdeme.“
Neexistuje návod, nakolik se člověk má o své zdraví zajímat: kdy začít a kolik času tomu věnovat. Dnes už všudypřítomný internet může zatěžovat náš mozek nepřeberným množstvím zdravotních informací - zaručených i zcela nevěrohodných. Vyznat se v jejich kvalitě dá zabrat odborníkovi, natož laikovi. Mnohé jsou podepsány fiktivními osobami. Například jakýsi doktor Johnson, který se tváří jako znalec. Má důvěryhodný bílý vous a využívá prostoru internetu k tomu, aby poukazoval na negativa preventivního vyšetřování prsů. Pokud se ale chcete o jeho osobě dozvědět něco více, nenajdete o něm dále již ani zmínku. Nepracuje v žádné nemocnici, ani v Evropě, ani ve zbytku světa. Prostě žádná další stopa.
Člověk by se ale o své zdraví měl zajímat - v přiměřené formě i frekvenci, samozřejmě. Postupně si tak vybuduje povědomí o tom, co je nezbytné pro vlastní zdraví dělat. Bylo by fajn, pokud by vyhledávání pravdivých informací nestálo příliš mnoho drahocenného času. Samotná péče o zdraví by také neměla trvat moc dlouho, neboť jiných, zahlcujících povinností má každý z nás až nad hlavu.
Dovoluji si nabídnout nejen své zkušenosti z 30leté praxe v ordinaci, ale také ověřená česká data. V seriálu, který je časově úsporný a podaný srozumitelným jazykem, spolu můžeme projít základními informacemi i zákoutími problematiky vyšetřování prsní žlázy, a zbavit se tak zbytečného strachu z nejčastějšího ženského nádorového onemocnění – rakoviny prsu.