Popraskaná kůže může bolet
S venkovním mrazivým počasím obvykle dochází ke snížení produkce mazu kůže a vysušování vrchní vrstvy pokožky v místech, která jsou chladu vystavená. Nejčastěji to schytají naše ruce, které jsou v zimě vysušené, popraskané a více se na nich tvoří nepříjemné záděry. Prohlubují se také ekzémy. Suché ruce nejen nehezky vypadají, ale popraskaná kůže také často bolí, někdy může i krvácet.
Mazat, mazat a zase mazat
Hydratační krém na ruce by měl být vaší rutinou několikrát denně. Ruce namažte vždy před odchodem ven, abyste jim dopřáli ochrannou vrstvu před vnějšími vlivy. Silnou vrstvu krému naneste na noc před spaním. Pokud vám to není nepříjemné, v lehkých rukavičkách klidně i spěte.
Používejte speciální vysoce hydratační krémy na ruce, tělové mléko úspěch nepřinese. Nejlepší jsou olejové (olivový, kokosový, avokádový), medové s propolisem nebo s bambuckým máslem.
Dopřát si můžete také olejovou lázeň – v misce nahřejte sklenici olivového oleje a ponořte do ní ruce na deset minut. Oleje a hydratační krémy prospějí také nehtové kůžičce, která má v zimě větší sklony k záděrám. Loupání kůžičky nehtů je nepříjemný zlozvyk, kterému lze předcházet právě častější hydratací.
Alergie na chlad
V zimě se vlivem chladného počasí nejen vysušuje kůže, ale mohou se objevit i nepříjemné reakce na mráz. Překvapilo vás, že vám v mrazu ruce otekly? Možná trpíte chladovou alergií, která se vedle vodové rýmy projevuje také otoky, v reakci na chlad může vyskočit i svědivá kopřivka.