Letní měsíce jsou spjaté s častějším pobytem venku. Pokud patříte mezi alergiky, mohou vás potrápit různé alergické reakce na slunce nebo poštípaní hmyzem.
Letní měsíce jsou spjaté s častějším pobytem venku. Pokud patříte mezi alergiky, mohou vás potrápit různé alergické reakce na slunce nebo poštípaní hmyzem.
Také občas chraptíte a ztrácíte hlas? Výraz „má zlato v hrdle“ používáme pro mnohé zpěváky a moderátory, jejichž hlasový projev nám přináší potěšení. Hlasivky jsou bezesporu zajímavou ukázkou toho, jak šikovně je naše tělo postavené.
Zimní měsíce přinášejí zvýšený výskyt respiračních infekcí. Jedním z nejvíce ohrožených orgánů v tomto období jsou naše nosní dutiny, které hrají roli v ochraně dýchacích cest.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.
Výron kotníku není jen záležitostí sportovců. Stačí špatně došlápnout nebo uklouznout na ledě a nepříjemné zranění je na světě.
Zimní sporty, zejména lyžování, jsou naší oblíbenou kratochvílí. Právě lyžaři však často plní ordinace ortopedů s diagnózou natržený meniskus.
Slepé střevo, obecně známé jako apendix, je malý orgán na pravé straně podbřišku. Je součástí tlustého střeva a nemá žádnou významnou funkci. Pokud se však zanítí, musí rychle ven.
Bílé krvinky, neboli leukocyty, jsou jednou z hlavních složek imunitního systému a hrají zásadní roli v ochraně lidského těla před infekcemi, nemocemi a cizorodými látkami.
Obzvlášť v zimním období trápí suchá a popraskaná kůže na rukou nejednoho z nás. Jak o ruce pečovat? Základem je udržet je v teple a hydratovat.
Se začátkem léta přibývá sportovních aktivit pod širým nebem. Bez tréninku a bez rozcvičky se vrháme na beachvolejbalová nebo fotbalová klání a úraz je na světě.
Cítíte se stále ve spěchu a pod tlakem? Mindfulness vám pomůže zpomalit, snížit stres a více si užívat přítomný okamžik. Přečtěte si článek, a naučíte se jednoduché techniky, které zlepší váš každodenní život.
Jak sociální sítě ovlivňují psychiku a sebevědomí? Komunikace, zábava i sebeprezentace, ale také tlak a obavy z hodnocení druhých. Proč jsou lajky tak důležité? A jak dobře zvládat dopady online světa?
Hubnutí může zlepšit nejen fyzické zdraví, ale psychickou pohodu. Jsou tu ale i rizika, jako je tlak na vlastní dokonalost nebo poruchy příjmu potravy. Jak hubnout zdravě a udržet si duševní rovnováhu?
Proč některé děti neumějí vyslovit hlásku L nebo si „šlapou na jazyk“? Kdy je potřeba vyhledat logopeda? V rozhovoru odpovídá Mgr. Barbora Richtrová, předsedkyně Asociace klinických logopedů.
O nákazách a nebezpečí, které hrozí po přisátí klíšťat, slyšíte jistě ze všech stran. Vědci však před nedávnem otevřeli odbornou diskusi o zcela novém riziku.
Po zimě tělo volá po čerstvých vitamínech a lehčí stravě. Pojďme oživit náš jídelníček jarními bylinkami a sezónní zeleninou. Přinášíme tři skvělé recepty, které vám dodají energii, zdraví a dobrou náladu.